Prof. Dr. Ali İhya KARAMAN'ın Emeklilik Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda 14.11.2017 Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman için emeklilik töreni düzenlendi.

Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre ÖZEL, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin Kişioğlu, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Görkem Aksu'nun yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve davetli katıldı.

"Prof. Dr. Ali İhya Karaman Türkiye Çapında Bir Bilim İnsanıdır"

Prof. Dr. Ali İhya Karaman'ın Türkiye çapında bir bilim insanı olduğunu söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, "Ali Hocamız Kocaeli Üniversitesi'nde örnek bir Diş Hekimliği Fakültesi kurdu. Diş Hekimliği Fakültesi sıfırdan başlayıp şimdi bünyesinde çok sayıda akademisyen bulunan bir fakülte haline geldi. Hazır bir fakülteye gelip çalışmak çok kolaydır ama bu düzeni yeniden inşaa etmek çok zordur. Ali Hocamız zoru başararak Diş Hekimliği Fakültemizi bugünlere getirdiği için teşekkür ederim. Ali Hocamıza bundan sonraki yaşamında sağlıklı bir ömür diliyorum" dedi.

"Hocamız, Fakültemizin Kuruluşundan Bu Yana Tüm Zorluklara Göğüs Gerdi"

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin bugünlere gelmesinde Prof. Dr. Ali İhya Karaman'ın büyük rolü olduğunu söyleyen Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, "Emeklilik denildiğinde akıllara meslek hayatının sona ermesi geliyor. Fakat hocamız çok sevdiği mesleğini devam ettirecektir. Ali Hocamız fakültemizin kuruluşundan bu yana tüm zorluklara göğüs germiş, KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nin bu derece yükselmesi için önemli adımlar atmıştır. Hocamıza verdiği emekler için teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşantısında mutluluklar diliyorum" diye konuştu.

Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ayşe Burcu Altan ise Prof. Dr. Ali İhya Karaman'a Diş Hekimliği Fakültesine verdiği emeklerden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, "Ali Hocamız benim meslek hayatımda büyük önem taşıyor. Kendisinden çok şey öğrendim. Bugün geldiğim noktada emekleri bulunan Ali Hocamıza teşekkür ediyor kendisine yaşam boyu huzur diliyorum" dedi.

"Nefes Aldığım Sürece Ortodonti Sevdam Devam Edecek"

Kendi emeklilik töreninde duygusal anlar yaşayan Prof. Dr.  Ali İhya Karaman "Bu organizasyona emeklilik töreni demek bana zor geldiği için ben buna kurumlar arası yer değişimi demeyi tercih ediyorum. Ortodonti benim hayatımın kutsallarından biri ve nefes aldığım sürece bu sevdam devam edecek. Tüm öğretim üyelerimizden, asistanlarımdan, çalışanlarımdan, öğrencilerimden helallik istiyorum. 8 yılda çok güzel işler başardık. İnanıyorum ki diş hekimliği fakültemizin başarıları artarak devam edecektir. Bu süreçte desteğini esirgemeyen Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Tören Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, akademik ve idari personelin, Prof. Dr. Ali İhya Karaman'a çiçek takdim etmesiyle sona erdi.

Duyurular