2017 Önlük Giyme Töreni

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı 3. sınıf öğrencilerinin önlük giyme töreni  21.11.2017 Salı günü Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi ve Prof. Dr. Ahmet Küçük, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Efendi, Araştırma, Prof. Dr. Doğan Gülkaç, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Törenin açılışında konuşan Prof. Dr. Ercüment Çiftçi önlük giyen öğrencilere başarılar dileyerek, “Diş hekimliği henüz yeni olmasına rağmen üniversitemizin en önemli fakültelerinden biri haline gelmiştir. Fakültemizden yetişen hekimler Türkiye’nin dört bir yanında görevlerini başarıyla yapmaktadır. Hastalık yoktur, hasta vardır. Hekimler olarak hastalarla ilgilenin ve ağrılarını giderin. Bu seneden itibaren fakültede yapacakları uygulamalar aynı zamanda onları hayata hazırlayacaktır” dedi.

“Diş Hekimlerimiz Çağın Koşullarına Ayak Uydurmalı”

Diş hekimliğinin usta-çırak ilişkisi içinde öğrenildiğine dikkat çeken Prof. Dr. Emre Özel, “Öğrencilerimiz üçüncü sınıftan itibaren kliniğe geçerek uygulama deneyimi kazanıyor. Dişte Uzmanlık Sınavında geçen yıl birinci, bu yıl ikinci olduk. Diş hekimlerimiz çağın koşullarına ayak uydurmalı, yenilikleri takip etmeli ve girişimci olmalıdır. Önlük giyecek tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Tören akademik üyelerinin Diş Hekimliği Fakültesi 3. Sınıf öğrencilerine önlük giydirmesiyle sona erdi.

Duyurular